Filozofie webu Čtenář


Funkce této www stránky je jednoduchá – nabídnout čtenářům informace o knihách z co možná nejširšího žánrového okruhu. Jak toho dosáhnout? Umožnit téměř komukoliv umístit na tuto www stránku svou recenzi, upoutávku či článek o knize, kterou přečetl. Čím více příspěvků od externích dopisovatelů, tím více lidí tyto články bude číst.

Já osobně jsem vášnivý čtenář, ovšem v závislosti na mém volném čase. Rád si přečtu Stephena Kinga, science-fiction, fantasy, thriller. Jednoho dne jsem se rozhodl k určitému činu. Co takhle si zapsat děj knihy, kterou jsem dočetl. Hlava je děravá, vzpomínky krátkodobé. Rozhodně netvrdím, že mé zápisky jsou „recenze“ v pravém slova smyslu. Jistě nesplňují veškerá pravidla recenzí, určitě se najdou i ty nějaké slohové a pravopisné chyby. Tedy jako spisovatel jsem se nenarodil. Ale i přesto, knihy, které se mi dostaly do rukou byly natolik zajímavé, že jsem se rozhodl podělit o svůj zážitek i s někým dalším. A tady to máte – výsledek mého snažení. Tedy pokud bloumáte a nevíte co by jste dalšího přečetly, můžete se inspirovat na Čtenáři.

Pokud máte doma v šuplíku, či na disku také nějaký váš literární počin a nestydíte se za něj, můžete ho zde uveřejnit. Nikomu nebudu bránit, aby zde psal články o svých právě přečtených knihách. Může to být recenze podle všech pravidel, či jen přiblížení děje knihy ostatním čtenářům. A nezapomeňte, nikdy nesdělovat důležité dějové zvraty! Tedy pro vás je určen chlíveček "napsat recenzi".

Tato www stránka je nekomerční projekt, bez reklam, bez finančních příspěvků. Já sám nejsem zdatný ve tvorbě www stránek, ani ve spisovatelské profesi. Jsem obyčejný člověk, který rád čte a udělal i něco navíc. Stránky jsem vytvořil s pomocí mého počítače. Nejsou sice perfektní, snad se časem zlepší.

Samozřejmě že uvítám jakékoliv námitky a podněty týkající se webu.


Marian Gallo - autor Čtenáře
(alias "Silver")

přihlásit se statistika odběr novinek filozofie webu