Marek Hnila - Správná věc

(2019)

Žánr : beletrie

Kdy naposled jste četli fiktivní příběh a zároveň cítili, že je v něm tolik pravdy, že stojí za to přehodnotit svůj postoj k realitě? Možná právě Marek Hnila se o něco podobného pokouší ve své nové knize.

Marek Hnila je fotograf, performer, ale především spisovatel z Olomouckého kraje, který věří, že beletrie v žádném případě neslouží čtenářům k oddechu nebo rozptýlení. Pravá tzv. krásná literatura by se, podle Marka, měla prožít. A to jak z pohledu autora, tak z pohledu čtenáře. Tuto teorii aplikuje do svých knih a tím představuje náročným, ale i příležitostným čtenářům své velmi poutavé, a někdy až kontroverzní příběhy. Před pár dny k jeho dvěma úspěšným knihám, Bratříček a Mezi dobrem a zlem, přibyla třetí. To, co Markovu novou knihu charakterizuje asi nejlépe, je samotný název – Správná věc, který odráží i celkový význam a poslání tohoto díla. Tímto bychom vám knihu rádi představili:

Anotace:
Strach z následků našich činů nás drží zpátky, až nejsme schopni poznat, co je správné, dokud nám to někdo nepřipomene. Jedno z hlavních témat knihy zachycuje přátelství a důvěru v člověka v dobách, kdy se může zdát, že je něco takového zcela nemožné…

Úspěšnému nakladateli Johnu Bennerovi se jednoho dne dostane do rukou kniha, jejíž děj odkazuje na nespravedlivé a protizákonné jednání hlavních představitelů města. Na Johna má kniha velký vliv a pomalu si začíná uvědomovat všechny souvislosti mezi knihou a skutečností. Ví, že zda by se rozhodl knihu vydat ve svém nakladatelství, mohl by dát v sázku svoji kariéru, svobodu i bezpečí své rodiny, avšak představa, že by neučinil nic, ho netěší už vůbec. 

„... já říkám, dokud nebudu starý a nemoc mi nezaslepí mozek, nepřestanu stát nohama pevně na zemi a říkat, co vidím, neboť mé svědomí mi nedovolí obracet se zády a neposlouchat to, co slyšet nechci. – Tak poznám, že člověk jsem. Člověk bojující za správnou věc.“ Výňatek z knihy Správná věc.

Od svého vydání sklízí Markova kniha výborné ohlasy a recenze, zejména díky promyšlenosti celého příběhu a půvabnému stylu vyprávění.

Reakce od čtenáře: 
„Marek Hnila – spisovatel, který se ve své utopistické novele Správná věc nebojí poukazovat na nedostatky lidské společnosti a na zkaženost těch, kteří mají v rukou moc. Tuto zkaženost však přehlížíme, snad kvůli strachu, snad kvůli naší lhostejnosti, snad kvůli neochotě znát pravdu.“ 

Kniha vyšla pod vydavatelstvím Bratříček a je k prodeji v tištěné i elektronické verzi ve většině knihkupectví. Další informace o autorovi a jeho knihách naleznete na oficiálních stránkách www.marekhnila.cz.


Článek napsal Silver || Říjen 2019


Knižní recenze publikovaná na Čtenáři - www.ctenar.net - dne 04.10.2019, autor : Silver

Článek ohodnocen 39 čtenáři : Článek má 1814 čtenářů.  Ohodnoťte ho také :  1 2 3 4 5     


diskuze - okomentujte tento článek, či tuto knihu

Jméno : E-mail :

chci zaslat na e-mail upozornění na nový příspěvek v této diskusi

Text:

tento článek ještě zatím nikdo nekomentoval ...

přihlásit se statistika odběr novinek filozofie webu